Війна в Україні вирвала з корінням мільйони життів, залишивши глибокий шрам на землі та психіці людей. Особливо важко переживають ці емоційні потрясіння діти. Змушені покинути свої домівки, стати свідками насильства та адаптуватися до нових реалій, вони борються зі страхом, тривогою та горем. Щоб задовольнити їхні нагальні потреби, з’явилося багато програм психологічної допомоги (ППД), які пропонують дітям життєво важливу підтримку на шляху до зцілення.
Мистецтво та анімалотерапія (УВКБ ООН та партнери з НУО)
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) співпрацює з такими неурядовими організаціями, як «Пролісок» та громадськими центрами, пропонуючи індивідуальні сеанси арт-терапії та групові заняття для дітей. Ці сеанси допомагають малечі впоратися з емоціями та соціалізуватися з однолітками. Крім того, в деяких центрах проводиться анімалотерапія, яка допомагає дітям, зокрема, з особливими потребами чи труднощами у вираженні почуттів, зняти стрес і заспокоїтися.
Партнерство Міжнародної дитячої телефонної лінії та ЮНІСЕФ
Міжнародна дитяча телефонна лінія у партнерстві з ЮНІСЕФ розширила послуги з надання підтримки психічного здоров’я дітям, які постраждали від війни, як в Україні, так і в країнах, що приймають біженців. Ця ініціатива включає послуги українською та російською мовами в семи європейських країнах. Метою є підтримка дітей з ризиком:
- депресії;
- тривоги;
- посттравматичного стресового розладу;
- інших психічних проблем.
Більше можна дізнатися у консультантів ЮНІСЕФ.
Психосоціальна підтримка від Plan International
Plan International наголошує на нагальній потребі в психосоціальній підтримці дітей-біженців та їхніх опікунів. Організація попереджає про довгострокові ризики для психічного здоров’я, якщо не задовольняти емоційні потреби підлітків та молоді. Невидимі шрами війни, такі як депресія, тривога та затримка розвитку, викликають значне занепокоєння.
Психологічна допомога за підтримки ПРООН та ЄС
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за підтримки ЄС зосереджується на наданні психологічної допомоги українцям. Це включає гарячі лінії та консультаційні послуги для задоволення потреб у сфері психічного здоров’я, спричинених війною. Спеціалізовані гарячі лінії були створені для родин зниклих безвісти, військовополонених і тих, хто пережив катування чи сексуальне насильство.