Європейський Союз має намір рекомендувати розпочати переговори про членство з Україною, що стане важливою віхою у прагненні країни приєднатися до ЄС.
Європейська комісія проаналізувала Україну за кількома напрямками реформ, і очікується, що вона отримає позитивну оцінку. Президент України Володимир Зеленський висловив готовність виконати всі умови, висунуті Євросоюзом, включно із забезпеченням прав національних меншин та подальшими антикорупційними заходами. Цей крок розглядається як стимул для інтеграції України в європейські інституції, забезпечення економічної та соціальної безпеки для її громадян.
ЄС створює передумови для історичного кроку України
Оскільки шанси України на вступ до Європейського Союзу виглядають все більш багатообіцяючими, керівництво ЄС рекомендувало розпочати переговори про членство з Києвом за умови виконання ним певних умов. Такий розвиток подій через 20 місяців після російського вторгнення є значним геополітичним зрушенням. Єврокомісія оцінить прогрес України у семи сферах реформування, що вплине на результати вирішальної зустрічі національних лідерів ЄС, запланованої на грудень. Ця експертиза має ключове значення для України, особливо зараз, коли вона бореться з втомою від бойових дій та непевністю щодо військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки.
Примітно, що офіційні представники ЄС припускають, що переговори з Україною та іншим кандидатом, Молдовою, можуть розпочатися вже наступного року. Однак шлях до членства в ЄС, як правило, тривалий і вимагає від кандидатів відповідності широким правовим та економічним критеріям.
Попри ці виклики, Україна вже досягла значного успіху, виконавши понад 90% передбачених вимог для початку офіційних переговорів. Це включає такі кроки, як:
- активізація антикорупційних зусиль;
- прийняття законів про лобіювання;
- вдосконалення правил декларування активів.
Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила відданість України як боротьбі з війною, так і впровадженню глибоких змін. Вона висловила впевненість у здатності України виконати решту положень і досягти необхідного рівня прогресу на шляху до Європейського Союзу. Президент України Володимир Зеленський підтримав цю думку, заявивши, що позитивне рішення ЄС надихне націю та її військо.