12.12.2023

На шляху до непідкупності: ЄС високо оцінює прогрес України в боротьбі з корупцією

На шляху до інтеграції в Європейський Союз Україна стикається з подвійним викликом: тривалою війною та необхідністю проведення глибоких структурних реформ, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. Попри ці складнощі, країна досягла значного успіху, отримавши похвалу та визнання з боку ЄС.

Європейська комісія визнала зусилля України у боротьбі з хабарництвом, зазначивши, що понад 90% умов, необхідних для початку офіційних переговорів про членство в ЄС, було виконано. Цей прогрес особливо похвальний, враховуючи триваючий конфлікт і складний характер необхідних реформ.

Досягнення попри випробування

Віцепрезидент Європейської Комісії Віра Юрова підкреслила важливість «хороших законів, сильних інституцій та правильних людей, які виконують свою роботу» у боротьбі з корупцією в Україні. Цю думку підтримав президент Володимир Зеленський, який зобов’язався виконати всі рекомендації ЄС до грудневого саміту блоку. Серед них:

  • гарантії прав меншин;
  • поваги до фундаментальних свобод, верховенства закону;
  • посилення антикорупційних органів.

Крім того, підтримка Європейського Союзу відіграла важливу роль у боротьбі України з високопосадовою корупцією. ЄС підтримав запровадження прозорої системи електронного декларування активів, яка вимагає від чиновників і політиків розкривати інформацію про їхні приватні статки. Ця система є частиною ширшої антикорупційної архітектури, яка зараз діє в Україні, і вже принесла відчутні результати, такі як тюремні вироки для корумпованих службовців. Однак потрібно більше результатів, оскільки сильні зацікавлені сторони продовжують чинити опір зусиллям з реформування.

Сьогодні в Україні уряд продовжує впроваджувати амбітну антикорупційну політику, зміцнюючи доброчесність державних установ. Ці зусилля є життєво необхідними для виконання вимог щодо членства в ЄС і здійснюються навіть в умовах боротьби країни за національне виживання в період неспровокованої війни проти Росії.

Останні новини конгресу